Planeta Země pod mikroskopem

… Z trošku jiného odpoledne v mateřské škole u Sluníček.

Na zajímavé odpoledne nás nalákala maminka naší kamarádky Verunky Davidové. Slíbila nám, že přinese mikroskopy, a my se podíváme na různé věci, které pocházejí z naší kouzelné planety Země.

Běžnou záležitostí jsou pro nás LUPY, přes jejichž zvětšovací sklo prozkoumáváme vše, co je kolem nás. Ve školce si s nimi prohlížíme knížky, koukáme na vše, co nás zajímá. Hračky, naše tělo – zvětšený vlas, nehet, pokožka, ale také různé povrchy – jako sklo, plast, aj.

Venku to je daleko pestřejší pokoukáníčko! Pozorujeme květiny, stromy – jejich listy, kůru, drobné živočichy a vše, co nás venku zaujme.

MIKROSKOP je však úplně něco jiného. Nejprve jsme si ho pořádně prohlédli, řekli k čemu se používá, a pak už nás Verunka se svoji maminkou provedla fantastickým světem, někdy kouzelným, jindy až zajímavě ošklivým. Pozorovali jsme například kůru stromu, lístek květiny, chloupek z lístku květiny -mimochodem nevypadal vůbec jako chloupek, ale jako hvězdičky ! Přes mikroskop jsme si prohlédli nohu blechy, křídlo a sosák mouchy, maminčin vlas, ptačí pírko, malinký kousek kosti a srdíčka.  No zkrátka – BYLO TO VELICE ZAJÍMAVÉ! I pro naše maminky, tatínky a paní učitelky.

Děkujeme paní Ing. Pavle Davidové za velmi podnětné odpoledne. Děti, které se nemohly zúčastnit, nemusely být vůbec smutné, protože Verunka se svou maminkou byly tak laskavé a mikroskop nám zapůjčily. To proto, aby i děti, které neměly tu možnost, si práci s mikroskopem a preparáty – tak se říká těm věcem, které chcete pozorovat, mohly vyzkoušet.Vlastně nám ho zapůjčila Verunka neboť je její a v příštích dnech zastoupí svoji maminku. Bude paní učitelkám pomáhat s obsluhou mikroskopu. DÍKY VERČO!

 

Výzkumníci ze Sluníček 🙂

Kontakty

Mateřská škola Kateřinice, příspěvková organizace,
Kateřinice 107, 742 58

IČ: 70984123
Datová schránka: 4znksnr
Telefon: 556 729 019
E-mail: ms@katerinice.cz
Ředitelka: Bc. Zuzana Němcová
Vedoucí ŠJ: Renáta Vlčková
E-mail: jidelna@katerinice.cz

Připravujeme
12. 12.   Vánoce ve městě (Sluníčka)
15. 12.   Vítání občánků (Sluníčka – vybrané děti)
18. 12.   Vánoční nadílka v mateřské škole  

 

 

 

 

Naše fotografie