KÁČÁTKA v místní knihovně

Jestli si myslíte, že na návštěvu knihovny jsou Káčátka malá nebo že by se tam třeba nudila, tak to se pěkně pletete.

I na ty nejmladší z MŠ čekala jeden březnový pátek dlouho plánovaná návštěva místní knihovny. Předcházel jí celotýdenní program činností s názvem “Z pohádky do pohádky”, kdy jsme mimo jiné poznávali pohádkové postavy, poslouchali jsme, hráli nebo sledovali pohádky, malovali největšího nositele pohádek (Večerníčka), skládali a lepili mu čepici, zpívali nebo poslouchali jsme pohádkové písně a tančili podle nich, soutěžili jsme a dováděli s pohádkovými kamarády nebo cvičili na překážkové dráze Křemílka a Vochomůrky, skládali z kostek hrady a zámky a nebo si třeba hráli na obchod s knihami a časopisy…, no, bylo toho hodně, ale zpět ke knihovně.

Program byl připraven tak, aby děti jen tak netečně neseděly, ale aby se aktivně účastnily úkolů, jež souvisí s chodem knihovny a hlavně s tím, co zajímavostí a překvapení se skrývá v knížkách, které jsou bohužel čím dál víc vytlačovány moderními zdroji informací. Na snímcích ve fotogalerii je patrné, že děti byly programem zaujaty, aktivity je bavily, byly překvapeny (vždyť kdo to kdy slyšel, aby se z knihovny ozývalo mňoukání???), vhodně se chovaly (v duchu hesla “kdo se baví – nezlobí”).

Zakončením našeho “Pohádkového týdne” bylo vytváření MINILEPORELA (ke zhlédnutí ve třídě Káčátek), kde bylo třeba vybrat správné obrázky z pohádky “O Karkulce”, ve správném pořadí je nalepit do okének (stránek) a ještě je vybarvit. K tomu všemu hrála píseň “Říkají mi červená” z pohádky “Tři bratři” – a představte si, že to ti vaši malošci zvládli i bez kouzel a čarování.

Kontakty

Mateřská škola Kateřinice, příspěvková organizace,
Kateřinice 107, 742 58

IČ: 70984123
Datová schránka: 4znksnr
Telefon: 556 729 019
Mobil: 773 781 690
E-mail: ms@katerinice.cz
Ředitelka: Bc. Zuzana Němcová
Vedoucí ŠJ: Renáta Vlčková
E-mail: jidelna@katerinice.cz

Připravujeme

01. 10. Předplavecký výcvik
08. 10. Předplavecký výcvik
15. 10. Předplavecký výcvik
22. 10. Předplavecký výcvik
27. 10. Podzimní dílničky s rodiči (Sluníčka)

Naše fotografie