JARNÍ NOVINKY ze školky


Abyste byli “v obraze”, hlásíme, že jsme přivítali svými činnostmi jaro (viz fotogalerie), připravili se na Velikonoce a následně je prožili – no a teď žijeme jarními novinkami.

Nejdříve jsme prováděli pokusy s vajíčky a semínky v rámci tématu “Jak se vajíčko či semínko probudilo”. Kolem toho se odvíjela spousta rozmanitých činností, např. klíčení, sázení, setí (řeřicha, fazole, pokoj. rostliny, slunečnice aj.), nakoukli jsme pod trávu do země a zkoumali, třeba dětským mikroskopem, co se tam skrývá, vařili jsme petrklíčový čaj; zkoušeli jsme pozornost, naše schopnosti a koordinaci těla třeba při pracovních nebo pohybových činnostech, učili se nové jarní písničky a hry, pracovali s jarními příběhy, vypracovávali jsme zajímavé a mnohdy i náročné pracovní listy (viz naše nástěnky a výstavky). Také jsme přivítali v MŠ bývalou p. uč., současnou babičku jedné naší holčičky, která nám četla pohádku před odpoledním odpočinkem (fotky najdete v “Celé Česko čte dětem”). A nesmíme zapomenout na další nové kamarády, co mezi nás už patří (Jáchymek, Kubík a Adrianek), ten poslední taky hned oslavil s námi narozeniny (fotky v sekci “Kdopak to slaví?”).

Nemůžeme vám jmenovat vše, co ve školce provádíme, teď se např. všechno točí kolem zvířat a jejich mláďátek a kolem blížícího se 1.výletu, na který brzy vyrazíme. Později vám zase o tom něco sdělíme. Vaše Káčátka.

Kontakty

Mateřská škola Kateřinice, příspěvková organizace,
Kateřinice 107, 742 58

IČ: 70984123
Datová schránka: 4znksnr
Telefon: 556 729 019
E-mail: ms@katerinice.cz
Ředitelka: Bc. Zuzana Němcová
Vedoucí ŠJ: Renáta Vlčková
E-mail: jidelna@katerinice.cz

Připravujeme
12. 12.   Vánoce ve městě (Sluníčka)
15. 12.   Vítání občánků (Sluníčka – vybrané děti)
18. 12.   Vánoční nadílka v mateřské škole  

 

 

 

 

Naše fotografie