Dopoledne s PČR

238 (3)

Některé děti z naší MŠ už vědí, že policie má mimo jiné POMÁHAT a CHRÁNIT. Nám navíc pomohla dokonce připravit a strávit zajímavé a poučné májové pondělní dopoledne v areálu místního hřiště.

Policisté měli pro děti připraveno několik stanovišť s atraktivními činnostmi nebo ukázkami, takže se všude vystřídali nejen předškoláci, ale i školáci ze ZŠ Trnávka.

Kromě stále lákavého “otestování” policejního auta, motocyklů aj. výstroje byl k vidění i způsob zachycování stop, otisků prstů, kdo měl zájem, mohl si vyzkoušet cvičnou střelbu na cíl (terč na monitoru PC se světel. ukazatelem) aj. Policie tak nejen POMÁHALA, CHRÁNILA, ale nás i BAVILA, UČILA, SEZNAMOVALA s tím, co třeba o jejich profesi nevíme, a mnohé jistě INSPIROVALA. Nás, děti z MŠ, zatím jen k hrám “Na policii”, ale ty starší možná i k dalšímu životnímu směřování. (Vlastně i u nejmladších dětí chce být po pondělku každý druhý policistou).

Moc děkujeme policistům z Obvod. odd. v Příboře  a taktéž z KŘP Moravskoslezského kraje, kteří jsou současně i tatínky našich svěřenců (hlavně p. Helštýnovi a p.Onderkovi), za vyslyšení naší žádosti a zprostředkování zajímavého a prospěšného programu pro děti a těšíme se na další spolupráci.

Za děti a MŠ děkuje J. Brišová

Kontakty

Mateřská škola Kateřinice, příspěvková organizace,
Kateřinice 107, 742 58

IČ: 70984123
Datová schránka: 4znksnr
Telefon: 556 729 019
E-mail: ms@katerinice.cz
Ředitelka: Bc. Zuzana Němcová
Vedoucí ŠJ: Renáta Vlčková
E-mail: jidelna@katerinice.cz

Připravujeme
12. 12.   Vánoce ve městě (Sluníčka)
15. 12.   Vítání občánků (Sluníčka – vybrané děti)
18. 12.   Vánoční nadílka v mateřské škole  

 

 

 

 

Naše fotografie